اقدامات لازم زمان گم شدن چمدان در پرواز داخلی

برای هر سفری که شما آماده می شوید مسلما وسایلی را با خود همراه می کنید که از ضروری ترین وسایل شما هستند. در این نوشتار ما قصد داریم در مورد اقدامات لازم زمان گم شدن چمدان در پرواز داخلی توضیحاتی ارائه دهیم. در نظر داشته باشید که گم شدن چمدان در یک سفر می تواند استرس و نگرانی برای شما به همراه داشته باشد. اما در مورد این موضوع باید در نظر داشته باشید که چمدان شما در چه شرایطی گم شده است؟ آیا سهل انگاری خود شما بوده است یا اینکه در قسمت بار چمدان شما گم شده است. البته نکته ای که باید در نظر داشت این است که آمار گم شدن چمدان در سفر های هوایی بسیار کم است و اصولا این موضوع بسیار کم اتفاق می افتد. اما بهتر است که با روش های پیگیری برای پیدا کردن چمدان خود آشنا شوید. در نظر داشته باشید میزان آسیب دیدن چمدان ها بسیار بیشتر از گم شدن آن ها است.

بیشتر ایرلاین ها برای گم شدن چمدان در پرواز داخلی تصمیماتی اتخاذ می کنند و البته قوانینی دارند. شما می توانید پیش از رزرو بلیط از یک ایرلاین با قوانین آن آشنا شوید. برخی اوقات ممکن است چمدان ها از یک پرواز جا بمانند. در نظر داشته باشید در این صورت شناسایی های لازم انجام می شود و چمدان با پرواز بعدی به مقصد مورد نظر ارسال می شود. طبق آمار ارائه شده بین 80 تا 90 درصد از چمدان هایی که گم شده اند، در طول 24 ساعت پیدا می شوند. طبق همین آمار بین 95 تا 98 درصد در مدت زمان 5 روز چمدان ها به صاحبان آن ها برگشت خواهند داده شد. نکته جالب توجه این است که هر ایرلاین برای گم شدن و آسیب دیدن چمدان قوانین و مقررات خاص خود را دارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم با قوانین ایرلاین آشنا شوید.


امروزه گم شدن چمدان در پرواز داخلی و یا خارجی بسیار به ندرت اتفاق می افتد. این موضوع به علت استفاده از تکنولوژی های به روز است. در نظر داشته باشید که بر روی چمدان ها برچسب های هوشمند الصاق می کنند که این موضوع امکان ردیابی چمدان را فراهم می کند. این کار کمک می کند که چمدان در کمترین زمان ممکن پیدا شود.

این نکات را به خاطر بسپارید

گم شدن چمدان در پرواز داخلی می تواند بسیار نگران کننده باشد. اما شما می توانید برای پیشگیری از این کار اقداماتی را از قبل انجام دهید:

  • پیش از سفر، از چمدان خود یک عکس واضح بگیرید. این عکس می تواند در زمان گم شدن چمدان بسیار کمک کننده باشد.
  • بهتر است که نام خود و همچنین شماره همراهتان را به صورت کامل بر روی یک کاغذ بنویسید و آن را بر روی چمدان بچسبانید. در این صورت ایرلاین یا هر فردی که چمدان شما را پیدا کند می تواند با شما تماس بگیرد و چمدان را به شما برگرداند.
  • پیشنهاد می کنیم که اگر وسیله ای بسیار ارزشمند دارید آن را با خود به داخل کابین هواپیما ببرید. در این صورت خیال شما آسوده تر خواهد بود.
  • زمانی که چمدان خود را به قسمت بار تحویل دادید، رسید را تحویل بگیرید و تا زمان تحویل چمدان آن را نزد خود نگه دارید.


اقدامات لازم زمان گم شدن چمدان

زمان گم شدن هواپیما در پرواز داخلی باید اقداماتی انجام دهید تا هر چه سریعتر آن را پیدا کنید. از جمله این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در فرودگاه‌ها دفاتری وجود دارد که مخصوص اشیاء و چمدان های گم شده است. زمانی که چمدان خود را در هواپیما گم کردید باید به این دفاتر مراجعه نمایید و این موضوع را گزارش کنید.
  • در داخل فرودگاه گزارش گم شدن چمدان خود را آماده کنید. پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان این کار را به بعدا موکول نکنید. اگر از چمدان خود عکس گرفته اید آن را به گزارش خود اضافه کنید و تحویل دهید.
  • شاید زمانی که به فرودگاه برسید، دفاتر اشیاء گم شده تعطیل باشند. در این حالت بهتر است با پشتیبانی تماس حاصل نمایید. گزارش را برای آن ها ارسال کنید. در این صورت ایرلاین بدون هیچ هزینه ای چمدان را به محل سکونت شما ارسال می کنند.

رزرو بلیط هواپیما با بهترین قیمت

یکی از کارهایی که تیم تارازگشت انجام می‌دهد رزرو بلیط هواپیما از شهرکرد است. تیم ما همواره تلاش دارد تا بهترین خدمات سفر را تقدیم مسافران کند. از دیگر امکانات تارازگشت می‌توان به اجرای تورهای داخلی و خارجی اشاره کرد. چه بخواهید راهی ترکیه شود و چه به مقاصد داخلی سفر کنید همکاران ما بهترین گزینه‌ها را تقدیمتان می‌کنند. جهت اطلاع از نحوه رزرو کافیست با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و از همکاران ما اطلاعات لازم را دریافت کنید.

نظر خود را ثبت کنید

به این پست امتیاز دهید :
0 دیدگاه در مورد این پست وجود دارد.

برای نصب وب-اپلیکیشن بر روی دستگاه، به ترتیب زیر عمل کنید :

سیستم عامل Android


سیستم عامل iOS